Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

CZTERY PORY ROKU - PARKI KRAJOBRAZOWE WARMII I MAZUR

  • Kopernik TV
  • CZTERY PORY ROKU - PARKI KRAJOBRAZOWE WARMII I MAZ...

Innowacyjne rozwiązanie w Lidzbarku Warmińskim

LIDZBARK WARMIŃSKI
Przedszkole nr 6 w Lidzbarku Warmińskim z nową wykładziną! Inwestycja została zrealizowana innowacyjnym systemem Janser-Atramex.

Lidzbark Warmiński od zawsze kojarzony jest z ekologicznym i innowacyjnym podejściem. Kolejnym projektem zrealizowanym przez Urząd Miasta była innowacyjna wymiana wykładziny w Przedszkolu nr 6. Podłogę wymieniono mało popularnym w Polsce, lecz niezwykle skutecznym systemem Janser-Atramex. Zastosowanie tego rozwiązania pozwala zredukować koszty wymiany nawet o połowę, między innymi przez brak konieczności usuwania starej podłogi.

Inwestycja sprawi, że od nowego roku szkolnego dzieci będą mogły cieszyć się niezwykle trwałą, bezpieczną i kolorową wykładziną. „Raz, że to będziemy mieli bardzo nowe i nowoczesne dotyczące wyglądu zewnętrznego tej powierzchni, szybsze rozwiązania i tańsze rozwiązania. Po drugie, nie będziemy musieli utylizować wykładziny, starej wykładziny PCV” – mówi Jacek Wiśniowski, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego. „Najbardziej niszczy się ta podłoga w tym miejscu, bo tu najwięcej ludzi przebywa, jak również i dzieci, tu są szatnie przedszkolne. Z tego względu ponad 10 lat żywotności obecnej wykładziny niestety kończy się, dlatego tutaj panowie spadli nam jak z nieba i sytuacja nasza się bardzo poprawi” – dodaje Maria Felenczak, wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim.

Powierzchnia wykładziny Przedszkola nr 6 wynosi 135 metrów, co oznacza, że przy zastosowaniu tradycyjnych metod, wymiana trwałaby nawet tydzień. Sposób firmy Janser pozwala ukończyć prace nawet w 2 dni, a użytkowanie podłogi możliwe jest nawet po 12 godzinach od nałożenia ostatniej warstwy. Ta metoda pozwala na bardzo szybkie i efektywne remonty pomieszczeń bez ich długotrwałego wyłączania z użytkowania. Innowacyjność wiąże się również z ekologią, ponieważ taka wymiana nie generuje dodatkowych odpadów budowlanych. „Obróbka odbywa się poprzez oszlifowanie jej właściwymi do tego celu maszynami i materiałami ściernymi. Następnie występuje odtłuszczenie tej powierzchni też specjalnym gruntem przygotowawczym, a dalej to już jest nakładanie lakieru koloryzującego” – wyjaśnia Michał Zapaśnik z firmy Janser Polska.

Współpraca pomiędzy firmą Janser a Lidzbarkiem Warmińskim pokazuje, że to innowacyjne rozwiązania jest korzystne dla instytucji publicznych. Nie dość, że jest tańsze i szybkie, to stanowi przyjazną środowisku alternatywę dla wymiany wykładzin na nowe.